Jak zachęcić dziecko do chodzenia do przedszkola?

dzieci

Większość trzylatków jest posyłanych do przedszkola. Rodzice są zmuszeni do zapisania tam dziecka ze względu na obowiązki zawodowe, nie bez znaczenia jest również fakt, że w przedszkolu pociecha ma styczność z rówieśnikami, z którymi może spędzać czas na radosnych zabawach. Niestety, nie każdy maluch od początku chętnie chodzi do przedszkola co często jest utrapieniem rodziców. W jaki sposób można zatem przekonać dziecko do chodzenia do przedszkola?

Plecak pluszowy – pomocny gadżet

Podczas wdrażania dziecka do codziennego uczęszczania do przedszkola warto zwrócić jego uwagę na to, że pobyt w tym miejscu wiąże się ze świetną zabawą. Do kilkulatka nie przemówią argumenty na temat tego jak dużo może się tam nauczyć, jednakże perspektywa zabawy z innymi dziećmi może okazać się kusząca. Nie warto również odmawiać dziecku, które chce wziąć do przedszkola ulubioną zabawkę. W takim przypadku dobrze kupić na przykład plecak dla dziecka, w którym malec będzie mógł trzymać maskotkę czy autko, bez obawy, że zgubi ukochany przedmiot. W sklepach coraz częściej można znaleźć plecak pluszowy dla dziecka w kształcie zwierzątek czy znanych postaci z bajek. Malec będzie mógł schować tam zabawkę, a kto wie, może z czasem sam plecak stanie się ulubioną przytulanką dziecka. Dla niektórych kilkulatków sam zakup pluszowego plecaka jest wystarczającym powodem by z chęcią chodzić do przedszkola.

Nasza pociecha chętniej będzie chodziła do przedszkola, kiedy będzie spotykać tam znajome dzieci. Postarajmy się posłać dziecko do takiego przedszkola, do którego chodzą dzieci z jego otoczenia. Możemy wspólnie ze znajomymi, którzy mają dzieci w tym samym wieku, rozważyć opcję zapisania dzieci do jednego przedszkola. Będzie to dużo mniejszy szok dla dzieci, znacznie łatwiej będzie im się odnaleźć w nowym miejscu.

Dla dziecka, to duża zmiana w życiu kiedy zaczyna chodzić do przedszkola, trudno mu zrozumieć dlaczego tam chodzi, jest w obcym miejscu z obcymi ludźmi. Pomóżmy mu przetrwać trudne początki i zachęcajmy pociechę artykułami atrakcyjnymi dla dziecka, ale również funkcjonalnymi jakimi są plecaki pluszowe.

dom
Jaka cegła w twoim domu?

Urządzenie wnętrza domu sprawia niejednemu dużo kłopotu, jedni lubią zajmować wnętrzami natomiast inni nie za bardzo wiedzą od czego zacząć. A dom powinien być naszym kątem, który sprawia, że możemy odpocząć i czuć się w nim bezpiecznie. Cegła biała w domu? Dobry pomysł? Dla mnie cegła biała może być bardzo …